Întrebare recomandată | JustThat a întrebat:

Daca sunt la profil de filologie, spre ce facultati pot sa ma indrept?

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mecanica Agricola.

| PedoBarbie a răspuns:

La Limbi Străine e cel mai bine.

| SteinZer0 a răspuns:

Poti sa mergi si la medicina. Nu conteaza profilul din liceu.

| Biiskrem a răspuns (pentru SteinZer0):

Da. Du-te la mate-info și apoi du-te la Litere.
Contează, în mare parte. Dacă nu conta nu mai exista nici liceu'. tongue

| Florin458 a răspuns:

Facultatea de litere,sociologie, psihologie, limbi straine, ASE-relatii internationale, marketing....SNSPA.

| Caracter3 a răspuns:

Pe baza diplomei de bacalaureat obţinută în urma examenului la sfârşitul clasei a XII-a, absolvenţii pot urma orice formă de învăţământ superior din ţară sau din străinătate.

| mariaa05 a răspuns:

La drep, la litere, la limbi straine, medicina, academia de politie.

| Mikky767 a răspuns:

Bună!
La jurnalism, facultatea de litere, de filologie, și cam tot ce nu include matematica, îți va fi, probabil, greu să iei examenul la mate din moment ce la filologie în clasele 11 si 12 nu se face acestă materie ( așa am înțeles ).
Baftă. Să te îndrepți spre ce îți place.

| Georgiana_Valentina_1998_3nef a răspuns:

Poti sa mergi si la medicina. Nu conteaza profilul din liceu.

| Lalalalovela a răspuns:

Limbi straine, medicina, psihologie, litere

| Becky18 a răspuns:

Litere, Limbi straine, Psihopedagogie, Psihologie