| M1a1r1i1a1n a întrebat:

Buna!
As avea si eu cateva intrebari legate de Politehnica din Bucuresti, sectiunea automatica si calculatoare:
1. Cati ani se fac?
2. Cate limbi straine se predau pe parcurs?
3. Profesorii tin cont de mediile din liceu?
4. Se invata dimineata? Cam cate ore se fac si cate zile/ saptamana?
5. Cam care a fost ultima medie in anii trecuti?

Iar, daca ar putea cineva sa imi dea un link cu lista elevilor cu mediile de admitere din 2015-2016?
Dau fundita!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista examen de admitere... care conteaza in proportie foarte mare asa ca totul tine de ce faci la el.

Nu inteleg ce vrei sa intrebi legat de

"mai exista vreo sectiune asemanatoare cu Automatica"

Nu automatica nu mai faci pe nicaieri. Partea de programare pe care o faci la Calculatoare o regasesti si la facultate de Informatica

Daca stii meserie iti gasesti de lucru si in primii ani insa daca te apuci de lucru mai mult ca sigur nu vei termina facultatea

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. 4 de licenta si 2 de master
2. un curs de engleza... asa la plesneala
3. de unde crezi ca stii profesorii despre mediile tale din liceu? Nici nu ii intereseaza asa ceva.
4. Se invata cand ai programat cursul sau seminarul. Poti avea doua ore dimineata si doua seara, poti avea de dimineata la 8 pana seara la 8, poti avea doar 2 ore la pranz, poti sa nu ai ore deloc intr o zi. Nu exista program fix.

| M1a1r1i1a1n explică (pentru suntserios):

Ok, asta am inteles!
Dar mai am cateva nelamuriri.
aca media mi-ar iesi sub 9 as mai avea vreo sansa la buget (vorbesc de automatica)?
Si mai exista vreo sectiune asemanatoare cu Automatica sau fiecare este diferita?
Ultima si iti dau fundita: am vreo sansa sa imi gasesc ceva de munca din anul I sau II in domeniul IT (programare), ca am inteles ca este printre singurele facultati de unde se pot angaja studentii fara experienta?
Multumesc anticipat, mult!

| suntserios a răspuns (pentru M1a1r1i1a1n):

Exista examen de admitere... care conteaza in proportie foarte mare asa ca totul tine de ce faci la el.

Nu inteleg ce vrei sa intrebi legat de

"mai exista vreo sectiune asemanatoare cu Automatica"

Nu automatica nu mai faci pe nicaieri. Partea de programare pe care o faci la Calculatoare o regasesti si la facultate de Informatica

Daca stii meserie iti gasesti de lucru si in primii ani insa daca te apuci de lucru mai mult ca sigur nu vei termina facultatea