| Simonasimona1992 a întrebat:

As dori niste pareri despre meseria de pompieri(din perspectiva unui angajat femeie daca se poate).
Avantaje-dezavantaje?
Te poti specializa doar pe una din cele 3: stingere, descarcerare, paramedic? Cum e mai exact cu astea?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| maria123444 a răspuns:

Buna! Daca urmezi academia de politie care este impartita in mai multe ramuri, una din ele fiind pomierii nu o sa mergi la stingere, descarcerare, o sa fii la birou.

| Simonasimona1992 explică (pentru maria123444):

Buna!
Stiu asta, m-ar interesa din punctul de vedere al unui subofiter.
Merci!