| enna_1113 a întrebat:

as dori sa va intreb care stiti si care sunteti in tema cu asta, daca la Academia de Aviatie Civila, pentru cursul de insotitor de bord, este inclusa cazarea la ei acolo? Sau ar trebui sa stau undeva in chirie prin Bucuresti? As dori mai multe informatii despre asta, daca se poate! multumesc!

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| CreamBeige a răspuns:

Din pacate nu este inclusa nici o cazare, va trebui sa te descurci pe cont propriu, ei nu iti ofera decat cursul contra cost evident si cam atat. Cursul teoretic dureaza aproximativ 3 luni, dupa care un simulator in strainatate unde esti cazat de compania cu care iti inchei contractul de instruire si dureaza cam 1zi-2. Este posibil sa nu pleci imediat la simulator. In principiu vei fi anuntat de ei in urma terminarii cursului teoretic, dar cazarea at fi bine sa nu o inchiriezi pe termen lung.Mult succes.