| RazvanBlog a întrebat:

Vreau sa devin pilot!
Stiti ceva despre Academia de Aviatie Civila Bucuresti. Daca se platesc cursurile pentru a deveni pilot. Sau scoli de aviatie din alte tari Grecia etc?

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Da, se platesc cursurile peste tot.
http://www.aviationacademy.ro/eng/?page_id=24

| Heng a răspuns:

Salutare. Scoala Superioara de Avatie s-a privatizat intre timp si nu mai ofera locuri gratuite. Toate licentele costa aici in jur de 50-60.000 de euro. Dar exista si scoli mai ieftine. Cauta Tuzla sau FlyLevel.

| Kostzy a răspuns:

Da se platesc.In primul rand ar trebuie sa urmezi cursurile de avion ultrausor care este gratuit asta ca sa te acomodezi, sa vezi daca iti place aceasta meserie.Mai departe ai doua
variante ca sa devii pilot pe avioane de pasageri
1 Fie platesti cursurile Scolii Superioare de Aviatie Civila Bucuresti
2Fie te angajezi ca insotitor de bord la una din companiile aeriene si iti strangi banii ca sa iti platesti cursurile