| Amalia2305 a întrebat:

As dori si eu sa stiu cat mai multe detalii despre Intact Media Academy. Eu sunt la liceu, la profil uman: stiinte sociale clasa a11-a. As dori sa urmez facultatea de medicina, insa m-ar interesa sa fac si IMA. Este o facultate propriu-zisa sau trebuie sa fac jurnalismul inainte si apoi sa ma inscriu la IMA? Dupa ce termin aceasta facultate ce as putea face? Mai am nevoie de alte studii im acest domeniu sau sunt suficiente studiile acumulate la IMA? Intreb asta deoarece mi se pare ca durata studiilor este foarte mica pentru a-ti oferi ceva satisfacator in viitor. Voi ce parere aveti? Cel care ma lamureste la aceasta problema primeste funda! Multumesc aticipat si imi cer scuze pentru eventualele greseli insa am scris intrebarea de pe telefon si este putin mai complicat de verificat.

1 răspuns:
| sEusebiu a răspuns:

Iti spun ceva, nu o lua ca un raspuns rautacios.Dar daca esti profil uman, ai ratat totul pe cadru de medicina, si la medicina dupa ce faci facultatea 4-6 ani(depinde de ce tip) trebuie practica, masterul etc. ajungi pana la 8-12 ani. Uite de aici, chiar de la IMA, iti explica cum merge treaba: http://www.intactmediaacademy.ro/ima-iti-schimba-viata/