| Amalia2305 a întrebat:

In primul rand, scuzati categoria. As dori si eu sa stiu cat mai multe detalii despre Intact Media Academy. Eu sunt la liceu, la profil uman: stiinte sociale clasa a11-a. As dori sa urmez facultatea de medicina, insa m-ar interesa sa fac si IMA. Este o facultate propriu-zisa sau trebuie sa fac jurnalismul inainte si apoi sa ma inscriu la IMA? Dupa ce termin aceasta facultate ce as putea face? Mai am nevoie de alte studii im acest domeniu sau sunt suficiente studiile acumulate la IMA? Intreb asta deoarece mi se pare ca durata studiilor este foarte mica pentru a-ti oferi ceva satisfacator in viitor. Voi ce parere aveti? Cel care ma lamureste la aceasta problema primeste funda! Multumesc aticipat si imi cer scuze pentru eventualele greseli insa am scris intrebarea de pe telefon si este putin mai complicat de verificat.

Răspuns Câştigător
| Miguelito a răspuns:

Salut! Intact Media Academy nu este facultate. Este doar cea mai buna scoala romaneasca de media. Dureaza 3 luni. Iar pe parcursul acestor 3 luni inveti de la cei mai buni meserie. Sunt 4 specializari, cameraman/fotoreporter, make-up artist, prezentator tv si redactor cred. Costa in jur de 1000 de euro si este pe etape a cate 3 luni. Se termina o generatie, se selectioneaza alta. In ce oras esti?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In ziua de azi, orice curs bine platit si care dureaza putin mai mult se pretinde a fi facultate, si pentru a da mai bine primeste numele de Academy. Nu-ti trebuie jurnalism inainte, ci foarte multe bani.

| Amalia2305 explică:

Nu sunt din Bucuresti. Insa acolo am sa merg la facultate. Vreau sa fac Medicina ca prima facultate si in paralel IMA...

| Miguelito a răspuns:

Asa si trebuie. Trebuie sa ai o facultate serioasa la baza. Alte facultati din tara sunt proaste. La mine in constanta daca ai facultatea de aici angajatorii nici nu te baga in seama happy