| bubble_7013 a întrebat:

As dori sa stiu ce ore se fac si cate la profilul uman stiinte sociale si ce facultate as putea urma dupa ce termin liceul?

Multumesc

Răspuns Câştigător
| clawss a răspuns:

Eu sunt clasa a XIIa la acest profil si este super ok! te bazezi mult pe istorie si romana intre 3-4 ore pe saptamana plus optionale stabilite de fiecare liceu in parte! e un profil mai relaxat deoarece faci matematica M5, mult mai usoara decat ceilalti nu faci informatica ci doar TIC ce se bazeaza pe sistemele se operare adica doar Office-ul, iar din clasa XI a nu mai faci biologie, chimie, muzica, fizica, latina, .ca facultati ai poate cea mai variata gama decat a celorlalte profile : incepand de la invatamnt pe mai multe profile, psihologie, jurnalism, asistenta sociala, arhivistiva, mediu, turism, drept, geologie, filozofie, studii culturale, teologie, sociologie, stiinte politice, stiinte adminstrative, stiinte ale comunicarii, arhitectura, incluziv academie sau jandarmii. Doar tu stii daca acest profil este potrivit pentru tine: asa ca ia o foie de hartie si noteaza-ti calitalile tale, la ce crezi ca esti bun, ce ti place, sau invers ce nu iti place, trage linie si ia decizia cea mai buna pentru viitorul tau! Sper ca te am putut ajuta macar putin!

3 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Dupa terminarea liceului poti face ce facultate doresti tu! In legatura cu nr de ore depinde de catedra liceului in unele cazuri...

| catthshshshs a răspuns:

Poti da la absolut orice facultatea doresti tu! Poti da la Litere, Psiho, Filosofie, Drept.etcwinking

| CrucifiedCountess a răspuns:

Stiinte sociale: engleza(4), romana(4), franceza(4), istorie(2-3)geografie(2-3)psihologie, etc(2) restul nu mai conteaza big grin