| deliaelena747 a întrebat:

As vrea sa fac facultatea in Targul Mures Cosmetică medicală. Tehnologia produsului cosmetic intra la facultatea de farmacie. Este una din cele 3 programe. Este o facultate de 3 ani cere si o admitere din biologie(anatomie).CE pARERE aveti despre acesta facultate, merita sa o fac? Si daca stiti si ceva in legatura cu salariul....Multumes!

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Tu esti cea mai in masura sa faci aprecierea! Daca-ti vei completa studiile si cu un master in domeniul cosmetologiei si dermofarmaciei cu atat mai bine pentru tine!
Vezi, in link, domeniul de activitate al posibililor angajatori:https://www.umftgm.ro/......-CM-TP.pdf
Deoarece toate posturile apartin de sectorul privat, salariile sunt diferite de la un angajator la altul---nu se poate preciza o suma!