| AndreaLee94 a întrebat:

Buna, as vrea sa fac niste cursuri de contabilitate in Bucuresti, stiti cumva care sunt cele mai bune cursuri si daca mai trebuie sa dau vreun examen la Institutul Contabililor dupa finalizarea cursurilor? Te poti angaja direct dupa ce ai diplomele dobandite de la curs?
Pentru cei care au finalizat astfel de cursuri, cum vi s-a patut experienta?
Multumesc pentru eventualele raspunsuri!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

O diploma de "curs de contabilitate" nu este suficienta pentru a practica, ca si contabil (asa cum nici in alte meserii nu e suficienta doar diploma de calificare).
Te sfatuiesc sa iei legatura cu un contabil bun, care are experienta si lucreaza cu mai multe firme, el te poate si indruma: ce cursuri si examene sa faci, il poti ajuta, pana ce prinzi si tu experienta de cativa ani.