| Ioanaaa2111 a întrebat:

As vrea sa imi creez o cariera in domeniu politic.Ce facultate ar trebui sa urmez si ce ar trebui sa fac sa ma afirm?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citez din cineva care și-a pus transformat vorbele în fapte și e un proaspăt politician de mare succes:
''Cu cât eşti mai prost, mai imoral, mai linguşitor, mai grobian, mai ticălos, mai curvă şi obligatoriu corupt, ai şanse să devii politican de top''

| debarasator63 a răspuns:

Inceraca la SNSPA. C apolitician trebuie sa fi corect, cinstit, leal si responsabil.
P.S. Colegul da citate din clasicii Hastag, nu-l baga in seama.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru debarasator63):

Poate, dar mi se pare foarte ABSOLUT CORECT citatul ala
iar daca nu esti de acord, atunci... ESTI CUMVA PSD-ist?!? sau macar politician in general?

si totusi, nu ma las, NICI D'AL DRACU'
cati politicieni corecti, cinstiti, LOIALI (nu stiu ce e aia leal) si responsabili stii tu?!?
CHIAR MOR DE CURIOZITATE! big grin

si, te rog mult, incearca sa NU raspunzi Iohannis, ca e mana in mana cu PSD-ul... urla sus si tare ca face si drege, iar la sfarsit, face EXACT ce vrea PSD-ul, sefa DNA-ului a fost cel mai clar exemplu, zicea ca nu o sa ajunga sa fie data afara, iar la sfarsit a semnat!
deci tot ce face si spune e DOAR PRAF IN OCHI!

| debarasator63 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Nu ma intereseaza politica, nu sunt psd-ist. Ma intriga sunteti bolsevicii, care urla toata ziua dupa catuse si puscarie. Cine nu-i cu ei e impotriva lor (cred ca-i din Lenin sau Stalin). Asa au guvernat comunistii, prima data i-au bagat pe toti la puscarie si apoi n-ai mai avut pe cine sa votezi.
P.S. Ti-am raspuns asa, ca sa nu mori de curiozitate. Ar fi mare pacat, zau asa happy

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Europarlamentarii, parlamentarii, preşedintele, primarii etc se pot alege şi în felul următor: fiecare candidat va plăti de exemplu 20.000 euro şi va primi un număr ce va fi pus în o bilă şi în urnă apoi candidaţii se vor alege prin tragere la sorţi ca la loto!

Aşa se vor alege oameni cu bani ce nu vin să se îmbogăţească cu vrăjeli, minciuni şi promisiuni de 2 bani!

Aşa nu mai suporta poporul costul de milioane şi milioane de euro al alegerilor, subvenţia partidelor şi alegerea acestora ar deveni profitabilă pentru societate!

| sierra1 a răspuns (pentru debarasator63):

" C apolitician trebuie sa fi corect, cinstit, leal si responsabil."

asta e pentru o altă planetă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru debarasator63):

Tocmai, omul și-a transformat vorbele în fapte, era cel mai retardat om de televiziune, că jurnalist nu s-a putut numi vreodată, acum a demonstrat că e fix ce a spus chiar el big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Adică pentru tine Iohannis trebuia să încalce legea și să se pișe pe constituție ca să-l votezi? face asta acum

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru anonim_4396):

Pui cuvinte in gura mea dupa ce am crezut ca esti pe bune

"dupa mine" cred SINCER, ca un presedinte CARE SE RESPECTA, CEL PUTIN ARE DESTUI "SFATUITORI" CARE SA II SPUNA CE O SA SE INTAMPLE

asa ca, ca MINIM DE BUN SIMT, TREBUIA SA NU DEA SPERANTE DESARTE

ca nu putea sa faca altceva, POATE, NU CONTEST, dar pana a facut-o a dat impresia CLARA ca o sa "rezolve problema"

toate astea de mai sus il fac DOAR UN ALT MINCINOS DE POLITICIAN NENOROCIT! mana in mana cu AILALTI *ODIOSI*

recunosc cu mana pe inima ca e cel mai mic rau dintre toti politicienii, DAR TOT E RAU, really, really, REALLY!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Cum putea rezolva problemarolling on the floor oricum a rezolvat-o cu o lună întârziere

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru anonim_4396):

PS ma indoiesc PROFUND ca nu ai inteles mesajul meu de mai sus DIN PRIMA

asa ca esti ceea ce Iliescu descrie ca AGITATOR, pentru ca...
NU POTI SA, SARI DE LA *TOTI* POLITICIENII SUNT NUMAI NISTE *JIGODII NENOROCITE*

la il iubesc de nu mai pot pe Iohannis si il apar indiferent CAT DE CLAR E CA DOAR ALTA *JIGODIE* DE POLITICIAN!

IMI PARE RAU DE TINE, *SINCER*!

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci, asta e scuza PENTRU MINCIUNA SFRUNTATA?!?
O LUNA DE INTARZIERE

SUPER, deci are scuze

dar

fiecare scuza E MAI MICA decat cea de dinainte

iar inainte de scuza, TOTUSI, A MINTIT CU NERUSINARE ca de fapt "nu e nici o problema"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Cum ai ajuns la ideea că îl iubesclaughing când eu abia aștept să vină alegerile că nu se mai poate trăi în țara asta de greva lui

eu te-am întrebat cum vedeai tu o situatie în care esti obligat de lege să faci ceva și tu nu vrei sa faci rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

N-ai înțeles: a făcut ceva foarte rău că a întârziat, nu-i nicidecum o scuză.

| Filip12345 a răspuns:

Poți urma facultăți de profil economic sau facultăți de genul (Administrarea Afacerilor, Administrație Publică, etc.)
Sfatul meu este să intri într-un partid politic. Te duci la sediul unui partid politic (care consideri tu că este mai bun... recomand PNL sau USR) și ceri o adeziune de intrare în partid.
De asemenea ai nevoie de legături, te vor ajuta să crești în cadrul partidului.

| Filip12345 a răspuns:

Trimite un mail la vinnp22@gmail.com să-ți dau mai multe detalii