Întrebare recomandată | Popitan_Luca_1998 a întrebat:

As vrea sa intru la Academia de Politie. Am înțeles că este foarte dur... îmi recomandați? Mai aveți și timp de distractie?

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poate ca este ''foarte dur'' pentru cineva care nu este obisnuit sa aiba activitate si sa nu doreste sa munceasca. Ai timp de ce vrei tu daca ti se potriveste si iti place. Nu crezi? De fapt, nici nu mai simti trecerea timpului sau altceva. Iti place ce faci, te si distrezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce-am inteles eu ai parte de distractie inainte de a intra acolo, cand trebuie sa faci macar de un 9.90 ca sa ai o sansa sa fii admis, iar apoi o sa te distrezi tare cu fetele care or sa fie foarte impresionate de uniforma ta de elev la academie...
Dar distractia aia adevarata-adevarata incepe dupa ce-ai terminat si va trebui sa aplici legea aia in care n-ai voie sa tragi cu pistolul si sa ranesti pe ala care vine cu sabia pentru ca iti face dosar penal pentru ca l-ai vatamat tu primul, mai bine stateai sa te accidentezi la locul de munca si te alegeai cu un concediu medical de o luna-doua, sau mai multe, depinde daca intri in coma sau preferi doar sa te coase si sa iti dea drumul acasa dupa o saptamana...
In rest e bine...

| Nevroza a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar legitima aparare nu ai pus-o...

| AliTheo18 a răspuns:

Parerea mea este ca daca vrei sa intri undeva, sa faci ceva, inveti bine, suficient, astfel incat sa-ti fie mai bine mai tarziu. Da, ai timp si de distractii, depinde cum te distrezi si cat timp aloci pentru asta. Este dur, iti dai seama, daca vrei, poti, depinde doar de tine.

| roanunt a răspuns:

Cred ca in primul rand conteaza ce vei face pe viitor si nu distractia. Daca te realizezi acum, iti va fi bine pe viitor si vei avea timp si bani pentru distractie.

| maniacutz2003 a răspuns:

Distracția mare o să fie atunci când o să ai 1000 euro pe lună și o să ieși la pensie la 50 de ani fata de alti care ies la 64