Întrebare recomandată | simonamaria a întrebat:

As vrea sa merg la Jurnalism,am cautat de ceva timp informatii pe internet, dar nu am gasit ce ma interesa...Stiti ce se studiaza exact si din ce an iti poti alege specializare pe Jurnalism Sportiv?

Răspuns Câştigător
| iSaidNo a răspuns:

-Presa si actualitatea
-Istoria civilizatiilor
-Filosofia informatiei
-Mass-media
-Limbi straine[franceza si engleza]
Apoi urmeaza initierea in domeniu.
-Initiere TV
-Agentii de presa
-Initiere foto
-Presa scrisa, radio.
Apoi iti alegi profilul pe care-l vrei.
[Radio, tv..etc.]
Am o prietena la Jurnalism, si mi-a povestit ea cam ce se face happy

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

La jurnalism nu iti alegi specializare, studiezi toate mijloacele de comunicare in masa (radio, tv, internet, presa scrisa) si toate tipurile de jurnalism (de opinie, informativ, sportiv, politic etc etc ) specializarea ti-o alegi tu dupa, insa e si chestie de noroc sa fie liber post fix pe domeniul sport.

| iSaidNo a răspuns:

Cu placere happy

| xjr97 a răspuns:

Specializarea cred ca o poti alege abia la master.

| DreaGos a răspuns:

In primul rand limba romana ca sa vorbeasca cat de bine! Limba Engleza, Matematica si IStoria Romana

| LuptatorXD a răspuns:

Engleza,romana,mate si istorie

| BiuL a răspuns (pentru LuptatorXD):

Romana mate si istorie la facultate? Mai cresti