| simonamaria a întrebat:

As vrea sa dau admiterea pentru Facultatea de Jurnalism dupa ce termin liceul si am cautat cateva informatii pe internet,insa nu am gasit ce ma interesa. Daca este cineva la acasta facultate, exista o ramura numai pe sport, pe care sa merg cum ar fi din anul II? Numai pentru sport.Nu imi doresc jurnalism pentru lifestyle,accidente sau stiri in tara, sau sa scriu despre divortul sau colectia de haine de la Milano a lui x-ulescu.Doar sa imi pot alege un domeniu in cadrul facultatii bazat pe articole si informatii din sport. Exista? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Da, exista specializare din cate stiu. Nu cred ca prin anul 2 ti-o alegi, insa poti fi sigura ca te poti indrepta spre ce domeniu doresti, in cazul tau sport