| Cineva! a întrebat:

As vrea sa-mi adaug cat mai multe la dosar.la dosarul pentru facultate. Vreau sa desfasor cat mai multe activitati. Ce activitati pot face? in afara de voluntariat.

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

Daca te-ai hotarat la ce facultate sa dai mergi la olimpiadele de profil. Adica daca dai la Litere mergi la olimpiada de romana sau o limba straina. Daca reusesti sa ajungi la faza pe tara si sa iei chiar si mentiune, poti intra la facultate fara sa ti se mai ia in calcul media si vei intra si la un loc fara taxa. Faza asta e valabila la toate facultatile. Mai intra pe siteurile facultatilor si vezi care sunt conditiile de admitere fara concurs de dosare. Succes si lasa faza cu voluntariatul ca la noi in tara partea asta e neimportanta pentru admiterea la facultate. Succes