| strumfitza a întrebat:

As vrea sa desfasor activitati de voluntariat la o casa de copii, la sfarsitul saptamanii, in Bucuresti. Unde pot gasi astfel de anunturi sau daca imi recomandati vreun centru/casa de copii.

5 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Ma subscriu si eu la aceasta intrebare, caut acelasi raspuns happy
Numai bine, Shinwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta Directia generala de asistenta socilala si protectia copilului ( DGASPC), din sectorul unde locuiesti. Ei te vor indruma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai reusit sa gasesti un centru care sa iti perimita asemenea activitate de voluntariat? As fi si eu interesata.

| anda1313 a răspuns:

Caut si eu acelasi raspuns dar pentru Arad.

| mdaaa a răspuns:

Exista mai multe ONG-uri care desfasoara activitati cu copiii, incercati Enjoy Your Future, Salvati Copiii, si mai gasiti multe pe internet, volunariatul cu copii cere mult devotament dar iti ofera enorme satisfactii, va spun din proprie experientahappy, ma bucur sa vad ca mai sunt oameni care vor sa daruiasca ceva