| phoenix12 a întrebat:

As vrea sa stiu ce face un biotehnician, ce presupune aceasta profesie mai exact pentru ca trebuie sa ma hotarasc la ce facultate sa merg, iar munca in laborator m-a atras mereu. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

In clasificarea ocupatiilor din Romania (codul COR) nu exista ocupatia de "biotehnician"! Ori esti biolog, ori esti chimist, ori esti medic, ori esti inginer --- toti acestia sunt calificati sa lucreze in industrii care folosesc biotehnologii, sau sunt calificati sa faca cercetare fundamentala in biotehnologie.
Biotehnologia este o stiinta tehnica interdisciplinara care foloseste organisme vii, parti ale acestora sau substante naturale provenite de la acestea, in procesele industriale, in scopul producerii unor produse utile omului.

1 răspuns:
| papuciirupti a răspuns:

Verifica consistenta mustarului