| anonim_4396 a întrebat:

Buna! As vrea sa stiu daca diploma de la scoala postliceala din Romania este recunoscuta international (in special in Australia)

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E mai complicat. Explicatii mai multe aici: https://e-diaspora.ro/......n-romania/

| LucyiFer a răspuns:

Cam dificil, vorbim de alt continent.
Unele nu sunt recunoscute nici în UE. Poate să încerci cu diploma aia de aici să mergi pe o echivalare acolo, dar asta înseamnă să mai faci o semiformare acolo.
Dacă nu găsești răspuns aici, recomand să cauți pe rețele sociale pe cineva din Australia care să te ajute cu o informație cât mai exactă.