| Aurasi a întrebat:

cine imi poate spune si mie daca diploma de la scoala postliceala fundeni este recunoscuta in uniunea europeana?

3 răspunsuri:
| Tea_Teodora_1991 a răspuns:

Da, este recunoscuta in uniunea europeana cu siguranta. Pentru ca sunt sigura ca este o postliceala de stat.

| Aurasi explică (pentru Tea_Teodora_1991):

Da dar am inteles ca daca mergi sa te angajezi in afara pe post de asistenta medicala te angajaza ca infirmier nici de cum ca asistenta

| Tea_Teodora_1991 a răspuns:

Doar daca nu ai experienta absolut deloc dupa terminarea postlicealei...asa iti cer. De ex in Anglia, intri ca ingrijitor probabil in azile pentru ca vor sa ai macar la ei 1 an vechime, in sistemul lor de sanate. Apoi poti fi asistent.