| Anushcaaa a întrebat:

as vrea sa stiu mai multe despre profilul chimie-biologie...ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Daca e vorba de liceu nu mai exista profilul asta, acum se numeste stiinte ale naturii unde faci in general fizica, chimie, biologie si altele. este un profil bun de liceu in special daca vrei sa faci medicina, farmacie, stomatologie, biochimie

4 răspunsuri:
| Catalyna306 a răspuns:

Este un profil foartee greeu.Eu am terminat profilul real chimie - bilolgie.trebuie sa te dedici trup si suflet-fara iesiri si fara distractii, doar in vacanta.Iti recomand sa te duci la stiinte sociale, este de 10000000000 de ori mai usor.(btw, regret nespus de mult ca nu m-am dus la vremea mea, dar pe mine nu a avut cine sa ma sfatuiasca)

| Ixodes a răspuns (pentru Catalyna306):

Esti foarte proasta daca te crezi in masura sa ii spui tu unde sa mearga.Si de cand ii asa de greu profilul chimie-biologie? Cum adica fara iesiri si fara distractii?
Sin eu sunt la chimie-biologie si mi se pare chiar lejer, poate ai fost tu frustrata de colegi sau profi ca altfel nu pot sa imi explic

| Catalyna306 a răspuns (pentru Ixodes):

De unde pana unde ma jignesti tu pe mine?! Cine stie la ce liceu esti tu si cum se iau notele pe copiat si chiar nu ma intereseaza.Eu am raspuns sincer, este un profil extrem de greu.Ca sa reusesti trebuie sa stii la mate, fizica bio si chimie tot pentru a avansa. Daca nu sti cateva lectii deja se rupe lantu si te blochezi.Asa ca nu te mai da tu pe interesanta ca esti un 0 daca imi spui tu mie ca este "lejer". Orice sfat i se va da, ea tot va alege ce vrea ea.Nu trebuie sa vina o "desteapta" ca tine si sa se comporte ca o mahalagioaica ca sa ii schimbe parerea. Opinia mea are o concluzie simpla -halal liceu si profil faci tu acum, vad ca nu te invata nimic, mai ales sa te comporti intr-o societate.

| Ixodes a răspuns (pentru Catalyna306):

Nimic nu-i imposibil, poate esti tu ceva tocilara care nu pricepe si chiar nu ai avut timp sa iesi, mi se pare aiurea sa zici :trebuie sa te dedici trup si suflet-fara iesiri si fara distractii, doar in vacanta.