| anonim_4396 a întrebat:

Buna, as vrea sa știu și eu dacă nu sunt din București dar doresc sa dau la academia de poliție este posibil sa locuiesc cu chirie si nu la cămin?
Eu împreuna cu iubitul meu ne făcusem planuri sa locuim împreuna cu chirie pe parcursul academiei având deja 4 ani de relație.

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sta in chirie doar daca obtii aprobarea conducerii Academiei, desi ma indoiesc ca o vei obtine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si ce treaba are una cu alta? Daca ai bani locuiesti in chirie, cel mai bine este sa îi intrebi pe ei cand te inscrii la academia de politie ei stiu exact daca se poate sa stai in chirie sau trebuie sa stai unde vor ei la camin, tu vrei sa ai confort dar nu le poti vea in viață pe toate ori una ori alta.

| iulia12211 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu este vorba de confort. este vorba ca doream sa știu pentru a ma putea organiza atât in cariera cât și in viata mea privată. multumesc mult!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru iulia12211):

Ce varsta ai?

| iulia12211 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

19 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru iulia12211):

Mult succes, si sanatate multă

| iulia12211 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc mult

| mi25 a răspuns:

Nu, nu poti sa stai in chirie. Este regim de unitate militara.