| Asdgjkjgs a întrebat:

as vrea sa urmez dreptul la Universitatea A.I.Cuza din Iasi. A mai studiat cineva acolo? Este o facultate buna? Va rog ajutati-ma.:X

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

Pentru a obtine licenta se studiaza 4 ani, dupa aceasta ai diploma de licenta si vei putea da examen la INM, nu este obligatoriu sa faci master-ul (2 ani) imediat, poti sa-l faci si dupa ce ai intrat la INM.

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Este o facultate buna, eu sunt multumita (sunt in ultimul an). Eu te sfatuiesc sa te gandesti ce vei face dupa ce termini aceasta facultate, pentru ca multi dau la drept dar se trezesc in anul iv ca de fapt nu vor avea ce sa faca. Si mai exact ce te intereseaza in legatura cu facultatea?

| quintron a răspuns:

Sint din iasi si iti recomand facultatea! este foarte buna

| sensibilosu a răspuns:

E facultate buna

| Asdgjkjgs explică:

Pai eu as vrea sa devin judecator. Crezi ca am sanse fara cunostinte prea multe?
Eu am inteles ca da.Ma interesa sa vad daca se invata cu adevarat sau doar imi voi irosi 6 ani pentru o diploma, dar fara prea mari cunostinte. Dar din raspunsul tau inteleg ca e o facultate serioasa.Multumesc mult pentru ajutor :*

| lorely1308 a răspuns:

E o facultate serioasa, n`o sa termini doar cu diploma ci o sa ai si cunostinte de drept. Crede`ma, sunt anul 3 si la unele discipline mi-au ramas multe informatii, chiar daca nu mi-au placut de la inceput acele materii. Se merita sa faci facultatea, dar sa ai si portite spre viitor, sa stii din timp ce vrei pe viitor. Mult succes!