| andreeeaaa1111 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu daca merita sa faci facultatea de agronomie din Craiova, specializarea CEPA, daca gasesti loc de munca dupa si daca se plateste bine. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna
Stii si tu raspunsul, dar speri sa te contrazica cineva.
Sunt locuri de munca putine in agronomie si termina anual facultatea zeci-sute de strudenti doar in Craiova.
Te poti uita si pe ejobs, best jobs, gazeta de sud, sa vezi cat se cauta.
Referitor la salariu, in afara de specializarile tehnice (it, programare, telecomunicatii), slabe sanse sa fii platit bine ca proaspat absolvent.
In principiu e greu si sa gasesti loc de munca in Craiova. happy
Mult succes!

2 răspunsuri:
| MotanAndrei a răspuns:

Nu, de ce nu urmezi o Academie de politie? vei iesi in castig!

| andreeeaaa1111 explică (pentru MotanAndrei):

Am incercat.winking dar nu am fost admisa din cauza greutatii.