| Bianca-Ioana_Munteanu_Bianca_2000 a întrebat:

Aş vrea şi eu să ştiu mai multe despre criminalistica în România. Am tot citit pe internet că pentru a lucra în acest domeniu trebuie să absolvi Academia de poliţie sau Facultatea de drept. Însă, de asemenea am văzut că la Facultatea de Medicină şi Farmacie Iuliu Haţieganu Cluj-Napoca există secţia investigaţii criminalistice şi medicină legală.
Dacă este cineva la această facultate, îl rog să îmi spună şi mie dacă se merită şi ce examene a dat ca să ştiu pe ce să mă axez pentru BAC.
Mulţumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La UMF Iuliu Hatieganu este program de masterat, pe care il poti face doar dupa ce termini o facultate (medicina generala, biologie, farmacie, chimie, psihologie, drept, academia de politie). Nu este o facultate la care sa te poti duce dupa terminarea liceului, deci nu vei putea da examen dupa bac, ci dupa ce ai o diploma de licenta de la una din facultatile de mai sus

1 răspuns: