| Zodiacul a întrebat:

Astazi am vazut ca s-au afisat pe internet adimiterea la liceu! Am aflat ca am intrat la un liceu pe MATE-INFO. Dar din pacate eu doream sa intru la FILOLOGIE deoarece doresc ca pe viitor sa devin un avocat! Si din cate am inteles ca sa te duci la Drept iti trebuie multa filologie si istorie! Vreau sa stiu daca mai am vreo sansa sa ajuns ce mi-am propus daca sunt pe un profil aiurea! Dau funda! Scuzati daca am gresit categoria!

5 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Ramai la mate-info, asao sa iti poti dezvolta gandirea si e mai bine sa inveti logic mai ales ca la drept e mult de invatat, iar la filologie numa tocesti, ai sa ajungi un mare papagal care da din gura si habar n-are sa socoteasca, eu cred ca profilul mate-info te va pregati mai binelove struckwinking

| anda_1885 a răspuns:

Da. Te poti transfera la sfarsitul primului semestru sau la sf clasei a 9a. Pt asta se depune o cerere la directoare cu cateva zile inainte de vacanta intersemestriala (pentru trasnferul de dupa primul sem) si in vara (pentru transferul de dupa primul an).

| 1Mihai1 a răspuns:

Salut, pai daca vrei poti invata si istorie foarte multa la Mate-INFO, si dupa aceea poti merge la Drept. Numai bine happy. ( add first.cop90).

| cooki a răspuns:

Este foarte usor sa te muti de la real la uman, asa ca fii linistit/awinking

| yo_7132 a răspuns:

Te poti muta din semestru 2 sau te poti duce la liceul unde ai fost repartizata si sa intrebi daca poti sa intri la filologie
Succes:*