| emipenet a întrebat:

Care ar fi lucrurile (gen retele sociale) la care trebuie sa renunte un adolescent/adult ca sa aiba o viata mai productiva, fericita, mai sanatoasa
Adica o viata buna
cel mai bun raspuns primeste funda!
Ps. scuze de categorie, n-am stiut care sa pun happy

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

N-ar trebui sa renunte la nimic anume, ci sa se apuce sa invete ceva ce l-ar ajuta in viitor, sa aiba un plan si sa faca ce-i place, atat in copilarie cat si cand devine mai mare ca sa aiba o viata fericita. Ar trebui sa renunte doar la lucrurile cu care nu se poate descurca si care ii dauneaza, asta depinde de fiecare in parte. De exemplu nu toti sunt deschisi la minte si sunt afectati intr-un fel sau altul de retelele de socializare sau alte lucruri de genul, pe cand altii se descurca usor cu toate astea, fara batai de cap.

1 răspuns:
| NLS a răspuns:

Nu trebuie făcute multe schimbări, dar...sa îți aloci timp pentru tine, pentru prieteni/familie, sa nu stai închis în casa, și sa nu pierzi timp inutil pe net ( fără rost: Facebook, Instagram,
sau celalalt, cu "urechile de câine". )
Sa nu treacă o zi fără sa înveți ceva nou și fără sa citești, cat de puțin.