| Cristinuș24 a întrebat:

Care este diferenta dintre designer de interior si arhitect de interior?

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Designer - culori, aranjamente, tapeturi, covoare, mobilier, candelabre, etc
arhitect - stalpi/coloane/pereti de sustinere (structura generala, sa nu iti cada in cap toata vila/castelul/blocul), dar in acelasi timp marimea si forma camerelor, semineu sau nu, etc.
nu, nu sunt in domeniu, dar diferentele dintre designer si arhitect sunt foarte clare!

| Adi88 a răspuns:

Designer e cu partea de infrumusetat, vizualizat iar arhitect pe, partea de schite mai mult.