| Alexandra5550 a întrebat:

Bună. Cat de greu este sa ajungi sa lucrezi la google ca și programator?
Sau cât de bun ar trebui sa fii, ce facultate ar trebui sa urmezi sau în ce ar consta interviul?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa fii bun încât sa scoți capul din mulțime. Sa ieși în evidență cu ceva

| Frank51 a răspuns:

Este relativ greu, în sensul în care trebuie să ai o bază solidă în programare. Dacă ai câteva internshipuri și apoi câțiva ani de experiență în care ai evoluat enorm, ai toate șansele să fi acceptat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fii programator bun. Am vazut ce fac si e meh poti sa intrii si daca ai doar experienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cică dacă ești bun te găsesc ei.
Se deschide deodată ecranul și iți spune: se pare că gândim la fel, vrei să lucrezi pentru noi?
Si ești angajat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi adevărat sau nu?
Cine poate ști?

| Februar30 a răspuns:

Daca vorbesti de Romania, criteriile pentru entry level sunt cam aceleasi ca pentru orice alta multinationala. O diploma de facultate tehnica +/- master +/- ceva experienta.
Principala calitate este sa fii low cost. Multinationalele nu vin in tari ca Ro pentru alte motive.

| Alexandra5550 explică:

Interviul *