| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Cat de strict este examenul medical la Academia de Politie? Pe locurile pentru minoritati intri mai usor? Cum este examenul psihologic? De cat timp ai nevoie sa te pregatesti pentru admitere?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De examanul medical nu pot sa iti spun,si da intr-adevat pe locurile pentru minoritati se intra mai usor deoarece candideaza mai putini pe un singur loc si totodată se poate ca acele locuri sa nu se ocupe deloc, dar sunt doar pentru minoritati gen rromi, maghiari te-as sfatui sa nu dai la minoritati daca nu esti una cunosc cazuri penale, examenul psihologic sunt intrebari psihologice, iti testează atentia la intrebari etc. Eu zic ca 8-10 luni e ok

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte strict, practic este eliminatoriu daca nu corespunzi medical!
In ce priveste admiterea, nu ai nevoie de un timp anume sa te pregatesti, fiidnca este de inteles ca trebuie sa fii invatat toti cei patru ani de liceu, ca sa poti sa fii pregatit acum cu toata materia, sa sustii un asemenea examen la o academie.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu e strict deloc, accepta toti nebunii si mai ales toti SADICII
care apoi o sa bata rau niste protestatari in genunchi si cu mainile sus
nu degeaba au motto: "nu-i batuta ca la noi"

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Pe locurile pentru minoritati nu pot intra decat minoritati... Apartenenta la grupul de minoritati se demonstreaza printr-o adeverinta.
Articolele urmatoare va vor raspunde la toate intrebrile:

- https://www.academiadepolitie.com/probe.html
- https://www.academiadepolitie.com/pregatire.html
- https://www.academiadepolitie.com/barem-medical.html

Va dorim mult succes!