| ANNMaria1308ANN a întrebat:

In ce consta testul psihologic la academia de politie (admitere)?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste aici: http://bit.ly/2OWduz4 Eu am dat teste psihologice cu toptanul. In principiu daca esti un om cu cat de cata memorie, cu logica si atentie distributiva, le treci cu brio. Mai este o chestie: daca incerci sa furi te prinde. Un exemplu. Eu am fost militar. am dat test psihologic pentru un examen la care am fost trimis cu forta. Am vrut sa pic acel examen la psihologic pentru ca daca-l picam la specialitate ziceau ca-s prost. In urma acelui examen urma sa merg in mizeria aia de oras care se numeste Bucuresti si care nu mi-a placut nicicand. Am dat raspunsuri aiurea pentru a pica testul. M-au trecut pentru ca doamnele erau de la un centru de studii psihologice si s-au prins ca dau raspunsuri intentionat aiurea. A trebuit sa fac o tampenie la specialitate ca sa ma lase in pace.

| P3d1a a răspuns:

Intrebarile si punctajul nu sunt cunoscute decat de membri MAI.

In principiu trebuie sa raspunzi la niste intrebari personale de genul "Ce e cel mai important pentru tine in viata?" "Care e cel mai mare regret al tau?".

E important sa ai rabdare si sa fii calm. Testul e facut sa vada daca ai calitatile necesare acestei meseri.

| ANNMaria1308ANN explică (pentru P3d1a):

Multumesc frumos!