| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Credeti ca este tarziu sa dai la Academia de Politie/Scoala de Agenti de Politie la 23-24 ani?
Pe locurile pentru minoritati se intra mai usor?
Cat de stricta este proba medicala?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu e târziu, sigur ca poți da. La varsta asta ai condiție fizica. Din câte știu dacă nu ai probleme de sănătate, se trece proba medicala cu bine. Dar sa fie totul în parametri normali.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Proba medicala si cea sportiva sunt probe obligatorii si eliminatorii.
Adica nu sta nimeni la discutie cu tine, daca nu esti perfect sanatos si nu ai toate testele si recomandarile de la specialisti in conditii excelente de sanatate, te elimina pe loc.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Nu e destul de târziu.