| Patrecea a întrebat:

Buna! Cat trebuie sa iau in bac ca sa intru la facultatea de studii europene. Dau bac din istorie, romana și logică. Care i nota pentru admitere și care sunt demersurile

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite ai aici un exemplu
https://euro.ubbcluj.ro/criterii-de-selectie-admitere-licenta/

cat despre medie, cine stie. Depinde de notele din anul tau de admitere si de concurenta

| Hyperion7 a răspuns:

Ar fi de preferat note cat mai bune, pentru a lua bursa și pentru a intra la buget.
Acum tine și de tine cat de dispus ești sa iei nota mare

| carevaescu a răspuns:

Logic, ai putea intreba la facultate respectiva din universitatea dorita tie.
Logic, multe dintre ele vor avea pagini pe web.
Logic, ii poti suna, vizita, le poti scrie, samd.

Ai grija la logicawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti face o idee despre nota de admitere afland ultima medie de admitere din anul anterior.

| BarbatMare a răspuns:

Din ce știu eu cu 2, 35 te poți descurca destul de bine