| regina20033 a întrebat:

Bună, ce cursuri online de design interior/materiale îmi puteți recomanda pentru a ma pregăti în decurs de o luna, pentru examenul de admitere la facultatea de design interior? Eu sunt la liceu (profil real) și am 0 cunoștințe în acest domeniu...

14 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cel mai sănătos ar fi să iei legătura cu cineva (cadru didactic) de la facultatea respectivă. Dai un ban dar stai in față (pe lista de admitere)

| regina20033 explică (pentru sierra1):

Dar atunci când vrei la facultate la taxa, tot trebuie sa susții acest examen?

| dullcat a răspuns (pentru sierra1):

Ii sugerezi sa isi cumpere locul cu spaga, in loc sa dea admitere? laughing

| sierra1 a răspuns (pentru dullcat):

Nu mami, se numesc ore de meditații legal plătite. Pricepi acum? sau să desenez că tot suntem in domeniu...

| dullcat a răspuns (pentru sierra1):

Nu sunt interesata de roleplay. laughing Si nu toti profesorii de la facultatea asta fac pregatire.

| sierra1 a răspuns (pentru dullcat):

Ce-i aia "roleplay" in discuția de față?

| dullcat a răspuns (pentru sierra1):

Tu ai raspuns cu,, mami". Puteai scrie si fara.

| sierra1 a răspuns (pentru dullcat):

Puteai să răspunzi!

Mami

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu exista cursuri online.Ai de dat proba de desen care este vreo 5 ore.Nu Ai examen de teorie.Deci trebuie sa faci pregatire la desen.

Si da, tot trebuie sa dai admiterea, chiar daca vrei la taxa. Esti sigur/a ca aici vrei? Nu te-ai informat deloc despre nimic, observ.

| regina20033 explică (pentru dullcat):

Ar fi bine sa nu judeci, acesta e un site unde am dreptul de a da orice întrebare, la care poți răspunde sau nu. Am mai spus ca nu sunt la liceu de arte și nu știu care sunt pașii. În plus, nu sunt din România și nu cunosc detalii, deoarece nu sunt plasate pe internet, ci doar în linii generale.

| dullcat a răspuns:

Uite, asa trebuie si tu sa inveti sa desenezi.Si nu se poate sa inveti online, trebuie sa iti explice un profesor si apoi sa lucrezi tu, sa faci mai multe si el sa iti evalueze munca.

https://www.youtube.com/watch?v=iLuzBQLDvP8

https://www.google.ro/......ps?/search

| regina20033 explică (pentru dullcat):

Dacă erai și tu mai informat, vedeai ca e necesar să faci alt tip de desen, dar în fine...

| dullcat a răspuns (pentru regina20033):

Nu te judec. Incercam sa te ajut. Faci cum vrei. laughing

Alt tip de desen fiind care? Astept lamuriri, sa aflu ceva nou.

| regina20033 explică (pentru dullcat):

Teribil ce se întâmplă aici...