| tadina125 a întrebat:

Buna,ce liceu trebuie sa urmez(in constanta)pentru a ajunge la Facultatea de medicina (tot de acolo )

Răspuns Câştigător
| Ddd27 a răspuns:

Un liceu care sa aiba profilul biologie-chimie happy La acel profil iti vei forma cunostintele necesare pentru a intra mai tarziu la Medicina, pentru ca invatati atat despre corpul uman cat si despre cel animal, dar si o parte de botanica in caz ca vrea cineva sa urmeze Farmacia happy

1 răspuns:
| Chrristina a răspuns:

Conteaza mai mult profilul... un liceu cu profil "stiinte" unde te axezi pe biologie, chimie etc