| cristitipu a întrebat:

ce parere aveti despre cariera de grafician? (ma refer la desenatul cu creionul)ce pot face cu desenul? funda+VoT!

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

In Romania nu faci nimic spectaculos cu desenul, dar in afara poti face atat de multe. poti sa te angajezi ca designer grafic la firme monstru, cum ar fi blizzard. varul meu cu desenul a ajuns in america angajat acolo. face schitele pentru tot felul de dracovenii din jocuri (monstruleti, harti, intelegi tu). incearca sa pleci de aici, in Romania in domeniu grafic nu faci mare lucru. incearca sa aplici la reprezentate de diferite jocuri. acolo se fac bani frumosi. (ca tester de jocuri pentru telefon poti face 18 milioane, si ala e un inceput pentru IT-isti)

| alinaiiiioana a răspuns:

Pai portree poti face sau la arhitectura ori proiectantthinking