| AlinutzaAlinutza a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de farmacie la Universitatea "Titu Maiorescu",din cate am auzit nu este acreditata, este autorizata, nu vreau ca peste 5 ani cand termin sa nu imi fie recunoscuta diploma si sa o fac degeaba. Daca ma puteti ajuta cu mai multe informatii? Dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Da, nu este acreditate, este autorizata.Vezi pe site-ul lor.Statutul "autorizată provizoriu" (sau "autorizată") permite instituţiei doar să înmatriculeze studenţi şi să organizeze cursuri, fără posibilitatea de susţinere a examenului de licenţă şi de organizare de masterate.

Absolvenţii susţin licenţa în cadrul unei facultăţi acreditate, iar diploma obţinută are ştampila celei din urmă.

2 răspunsuri:
| trixiiie a răspuns:

Cea mai bună e Carol Davila. http://www.umfcaroldavila.ro
Diploma e recunoscută.

| SorrowSmile a răspuns:

Buna! In primul rand facultatea este acreditata, iar daca nu ar fi fost acreditata dadeai licenta la Carol Davila si diploma iti era recunoscuta oricum.Personal iti recomand Carol Davila intrucat este o facultate de stat iar preturile sunt mai mici.Intradevar este un nivel mai dificil si o competitie mult mai mare dar este o facultate cu prestigiu si istorie. Mult succes iti doresc!