| edoppler a întrebat:

Ce presupune meseria de notar? Este chiar atat de banoasa pe cum se spune? Ce trebuie sa faci pentru a deveni notar?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Meseria de notar este foaaaarte banoasa, insa aproape imposibil de practicat daca nu esti copil de notar sau de mare demnitar. dupa facultatea de drept trebuie sa faci ceva ani de experienta, apoi stagiu pe langa un notar si apoi sa dai examen de acces la profesia de notar iar conditiile le poti vedea aici http://www.uniuneanotarilor.ro/? p=3.1&lang=ro
dificultatea mare este sa fii acceptat de un notar ca stagiar la el, de-asta spuneam ca trebuie sa fii copil de notar sau de mare personalitate, este o casta aproape inchisa, tocmai pentru ca se fac atat de multi bani nu le convine sa vina oricine sa le faca concurenta :)

1 răspuns:
| DanScutaru a răspuns:

Este banoasa, dar si destul de grea. Trebuie sa faci DREPT-ul, ce nu-i de mirare big grin