| Alexandra5550 a întrebat:

Bună. Ce salarii(pe luna) sunt la Google pentru programatori, ingineri software?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar te astepti la o suma concreta cand pui intrebarea asta?
Ca google are birouri in sua, europa, asia... Iti dai seama ca salariile difera de la piata la piata cu difera si de la om la om. In Sua se plateste de la 50.000 la 300.000 usd pe an.

| NotNamed a răspuns:

Depinde in ce sectie. Oricum trebuie sa fi geniul sa ajungi sa lucrezi la ei. Astea sunt salariile:
• Executive - Head of HR: $200, 000
• Senior Developer: $150, 000
• IT Architect: $135, 000
• Senior Manager: $130, 000
• CTO: $123, 000
• Designer: $115, 000

| suntserios a răspuns (pentru NotNamed):

Vezi ca salariile sunt pe an la americani. Nu primeste nimeni 100.000$ pe luna fiind doar un software devel.

| laurentiu80 a răspuns (pentru suntserios):

Si taxele sunt destul de mari in SUA!

| NotNamed a răspuns (pentru suntserios):

Da stiu, am corectat imediat ce am postat si recitit dar site-ul arata modificarea in 3729494 de ore.

| Radandam a răspuns (pentru suntserios):

Când ei pe an 150.000$ sau 200.000$ te mai doare în pl ca plătești taxe din ei. Un om normal în SUA are salariu între 2000$-3000$ pe luna. Gândește te ca un om cu salariu normal reușește sa obțină pe an undeva la 25.000-30.000$,iar ăștia la google de 4-5 ori mai mult. Eu zic ca I bine, dar trebuie sa fii geniu sa apuci

| Alexandra5550 explică (pentru suntserios):

și gen primești acei bani la sfârșit de an toți odată sau primești lunar câte o parte din suma totala, adică suma totala este împărțită la 12(ca îs 12 luni) și primești câte o parte din banii aia lunar?

| suntserios a răspuns (pentru Alexandra5550):

Ii primesti lunar