| lexysweet a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine? Am terminat liceul si as vrea sa dau la Facultatea de Geografie din cadrul UniversitatiI Alexandru Ioan Cuza din Iasi dar nu stiu ce specializare sa aleg: Geografia turismului sau Planificare teritoriala.
Voi ce spuneti? Care specializare este de viitor? Va rog sa raspundeti doar daca sunteti in cunostinta de cauza.
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Salutare.Nu stiu sigur daca specializarea Geodezie, e in aceeasi bransa. Acum am 27 de ani. Daca ar fi sa ma intorc in trecut sa pot face din nou facultatea. Mi-as alege fara ezitare Geodezia.
Gasesti de munca peste tot, bine platit si mai ales in strainatate.
Si e si misto.Si practica e super misto.

| SaveTheNature a răspuns:

Si eu am fost tot la Iasi, mai intai la USAMV, si mai apoi la Al Ioan Cuza.

| xtreme95 a răspuns:

Power Direct Pro e foarte bun dar putin mai greu de lucrat cu el.