| Simonamee a întrebat:

Buna colegi TPU, as vrea sa stiu si eu cum e la facultatea de medicina? vreau sa dau la Carol Davila si nu stiu absolut nimic despre ce ma asteapta acolo.

Răspuns Câştigător
| Xtasy_Marshal_1992 a răspuns:

Sper ca te-ai pregatit intens pentru facultate, sau ca o sa te pregatesti. Este o facultate grea pe care nu multi o termina. Colegul de mai jos "Sadop" spune ca e vorba de 6 ani, perfect adevarat dar sunt cei 6 ani + 3 de rezidentiat + 2 de master (optionali). Gandeste-te ca in cel mai bun caz iesi peste 9 ani de cand intrii in facultate. Daca mai iti dai si master mai dureaza inca 2 deci 11 ani. Succes!

4 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

O facultate destul de complicata, insa daca iti doresti si o faci din inima si te mai si pricepi va fi destul de usor si placut.
E vorba deste 6 ani la facultate + rezidentiatul.
Mai multe detalii poti afla de pe pagina de internet a facultatii!
Bafta!

| wawe a răspuns:

Dupa 6 ani poti sa pleci din tara si castigi foarte bine nu trebuie sa iti termini rezidentiatul si/sau primariatul in Romania.O sa iti plangi de mila daca ramai aici.
Si normal ca e enorm de invatat si ghici ce, de anul asta e 90 de milioane taxa.

| Simonamee explică (pentru wawe):

As vrea un loc la buget si chiar ma gandeam la posibilitatea sa plec din tara dupa 6 ani.

| AndeT a răspuns:

Pentru inceput uita-te la planul de invatamant http://www.umf.ro/......amant.html