| Rizer a întrebat:

Buna!
Cum ar putea o persoana sa ia somaj?
Ce acte trebuiesc?
Si in ce situatie se da?
As vrea sa ma interesez pentru cineva!

3 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Daca are cel putin 1 an in cartea de munac sau la firma respectiva unde lucreaza. 2. acte iti dau cei de la AJOFM lista cu ce ti trebuie./# somajul ti l daucei de la firma daca nu au nevoie de tine. ca sa ceri tu acest lucru nu e posibil iti spune sa ti faci singura incetarea activitatii pentru ca nu mai vrei sa vii la munca. Acum cind este asa greu de gasit de munca te gindesti la somaj? si dupa 12 luni? sau 6 luni depinde de cita vechime ai in munca? mai gindeste te /

Elianna
| Elianna a răspuns:

Iata niste informaii care ti-ar putea fi utile:
http://www.birouldeconsiliere.ro/detaliu.aspx?eID=140&t=Articole