| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce acte trebuiesc intocmite pentru dosarul de somaj(AJOFM). Multumesc.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune in ce situatie esti (absolvent sau ai lucrat si ti s-a desfacut contractul de munca fara vina ta) si o sa-ti dau un raspuns concret.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Absolvent din 25 iulie am fost corigent.

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca n-ai fost la AJOFM, in termen de 60 de zile de la terminarea cursurilor (ultima zi fiind 25 iulie) pentru inregistrare si luarea in evidenta, atunci nu mai poti obtine indemnizatie de somaj.

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar nu mai poti sa iti faci somaj s-a terminat perioada.