| Aalexandrina26 a întrebat:

Bună.
Daca dau la facultatea de științe ale educației și studiez Psihopedagogie, am posibilitatea să fac masterul la limbi străine ca sa pot sa predau limba engleza?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Cred că aici vei găsi un răspuns potrivit https://www.facebook.com/groups/1994994237310158/?ref=share
Bafta!

2 răspunsuri:
| MariaJust a răspuns:

Bună! Da, de obicei, dacă alegi să studiezi Psihopedagogie în cadrul facultății de științe ale educației, poți avea posibilitatea să urmezi un master în limbi străine, cum ar fi limba engleză, pentru a deveni profesor de engleză sau să predai această limbă.

Majoritatea programelor de master în limbi străine sunt deschise și pentru absolvenții de la alte specializări, cum ar fi Psihopedagogia, dacă îndeplinești cerințele și condițiile de admitere ale acelui program de master.

Ar fi bine să verifici cerințele specifice pentru programul de master la limbi străine la universitatea la care ai dori să te înscrii, pentru a fi sigur că îndeplinești toate condițiile necesare. Mult succes în cariera ta educațională!