| Hmgspt a întrebat:

Hey! Sunt student la Facultatea de Limbi Străine (Limbi Moderne Aplicate Engleză-Germană). E o idee bună dacă aș face masterul într-o specializare din cadrul Facultății de Economie sau Drept? Mulțumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o probelma sa faci Master in ce vrei, dar intai trebuie sa faci inca 2 facultati, cea de Economie sau/si Drept, sa le iei licentele si apoi te poti inscrie la 2 masterate, daca te tin puterile sa le faci in acelasi timp (dureaza cativa ani un masterat).
Fara facultate terminata si licenta luata in acel domeniu, nu poti face nici un fel de Master.
Si evident, NU poti termina facultatea de Limbi straine si sa dai Master la economie sau Drept.

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Este cam greu avand in vedere ca nu ai licenta pentru acel master
Mai bine te duceai la facultatea de drept/ economie apoi la master la care iti doresti.
Imagineaza ti ce greu va fi daca sa spunem ca ai intra nestiind materiile respective, cu ce se mananca...