| yoval4 a întrebat:

Daca doresc sa fiu in viitor inginer constructor ce profil de liceu mi-ati recomanda?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Un liceu bun pentru ca facultatea este foarte grea, chiar daca nu suna - se si spune ca pina in anul 3 primii 5 sunt mai grei :)) la admitere se da mate si fizica, ai aici modele de teste de examen pentru anul asta http://admitere.utcb.ro/testeadmitere2012.pdf sa-ti faci o idee cat de cat. deci ideal ar fi un profil unde sa faci mate si fizica serios

2 răspunsuri:
| TakeMeToTheHospital a răspuns:

Mate-Info, altul mai potrivit nu este.

| ionut_5657 a răspuns:

liceu industrial, acolo e imposibil sa nu-ti gasesti profilul ales de tinehappy