| Madalinaa25 a întrebat:

Buna!
Daca doresc sa studiez mai departe stiinte economice, ce tip de matematica mi se cere?( la scoala fac M5). Credeti ca un absolvent de profil uman ar putea face fata la facultatile de profil? Care ar fi aceste facultati?
Multumesc!

1 răspuns:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna, nu cred ca ai face fata la o facultate care studiaza matematica intens. Realul este mult mai greu decat umanul. Din cate stiu eu, la liceu la uman nu se mai face matematica din clasa a 10a-11a, ceva de genul.
M1 se face, fireste (la facultati de profil).
Mai bine te-ai reorienta, sau poate te pricepi la matematica, atunci e ok happy