| pitbull93 a întrebat:

daca fac postliceala de asistent medical as putea sa gasesc de lucru in afara de ex in Anglia pentru ca stiu ceva engleza? sau trebuie facultate?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

O sa gasesti ca infirmier, cu facultate ai avea o sansa-n plus sa gasesti altceva pentru ca aia oricum ne considera retardati indiferent cate studii am avea, ca venim din est, si stiind ca aici "mancam de pe jos" ne ofera posturile de cacao, pe care nu prea le vor cei de pe acolo si cu salarii evident ca mai mari ca la noi dar mici pentru acolo. sugestia mea e sa inveti cat mai mult si mai bine, sa faci ce-ti place cu seriozitate si constiinciozitate si poti face si aici bani buni, nu e nevoie sa te duci sa-ti rupi sufletul si onoarea pe la te miri cine pentru 2-300 de euro in plus. sanatate si numai bine!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate se aud in ultima vreme, s-ar putea ca cei care au postliceala sa trebuiasca sa dea ceva echivalare. Deci probabil ca mergi mai la sigur facand facultate de asistenta medicala.

| lety160 a răspuns:

In Anglia nu primesc pe oricine.un medic specialist abia si-a gasit de lucru.au nevoie de personal calificat