| pitbull93 a întrebat:

daca ma fac asistent medical am sansa sa lucru in anglia, adica imi trebuie experienta, as putea folosi diploma si afara

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai șanse dacă prinzi un contract și să cunoști foarte bine limba engleză.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Ai sanse daca vrei prima data te interesezi daca fac instruire cu incepatori apoi cand termini studiile pleci.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Se poate. Faci curs de 3 ani si poti lucra afara.Sora mea si sotul acum sunt in Belgia de 5 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti recomand sa mai faci postliceala, decat daca nu ai alta posibilitate. Pentru ca vor veni vremuri in care se vor da echivalari de studii pentru cei cu postliceala. Mai bine faci la facultatea de medicina, specializarea asistenta medicala generala. Macar nu iti mai faci griji apoi.

| faaalyoana a răspuns:

Deci punete si fa facultatea de asistenta medicala 4 ani in cadrul facultatii de medicina si farmacie. Acum se cere facultate.
Si dupa ce termini facultatea poti face 6 luni voluntariat si daca stii si limba poti pleca cu contract.

| pitbull93 explică (pentru faaalyoana):

Eu ma gandeam sa fac postliceala pentru ca ii in orasu meu, deci nu am sanse daca n-am facultate?