| anonim_4396 a întrebat:

daca stiti unii dintre voi, sa imi dati niste detalii despre Facultatea de Ştiinţe Politice a Universităţii din Bucureşti.

Răspuns Câştigător
| aisha01eu a răspuns:

Se intra pe dosar. La sectia in limba romana e 100% media anilor de liceu, iar la sectiile cu predare in limbi straine e 50% ani de liceu si 50% media la engleza/franceza, in functie de sectie.

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La ei pe site ai intrat?
Pa, pa.

| ioana1704 a răspuns:

Un prieten de-al meu a perminat aceasta facultate acu 2 ani. A fost la sectie franceza. Acum e la master in strainatate. E mult mai multumit de scoala de acolo decat cea de la noi. stiu ca la admitere a trebuit sa prezinte un eseu in scris dupa care a intrat si la oral pentru sustinere, CAm atat.