| facebook01 a întrebat:

Dacă termin facultatea de asistenți medicali de la Carol Davila si sau master la Managementul Sănătății publice și serviciilor medico-sociale, se merita?
Cum se va numi meseria mea?
Cam ce salariu voi avea?
Mă gândeam că in cei doi ani de master să si lucrez ca asistent medical.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Masteratul se face doar dupa studii universitare de licenta ori facultatea de asistenti medicali nu indeplineste aceste conditii. Si dupa terminarea studiilor la medicina se face rezidentiat si nu masterat.
Dupa facultatea de asistenti medicali esti asistent medical cu studii superioare.

| facebook01 explică:

Doamne...dacă vei intra pe pagina oficiala a facultății spune clar că masterul îl pot face atât absolvenții facultății (moașe, asistenți medicali etc) cat si cei de la ASE, poli s.a. Mulțumesc, eu nu asta am întrebat! happy